gokarty na pedały Berg Jeep

Dobry pomysł na prezent – gokarty na pedały

Dlaczego gokarty na pedały dla dzieci to dobry pomysł na prezent?

Wiosna i lato to zdecydowanie najfajniejszy czas dla dzieci. Maluchom kończy się przedszkole i szkoła, cieszą się więc, że wreszcie będą mogły leniwie spędzać czas na świeżym powietrzu z rodzicami, rodzeństwem albo kolegami. Zanim jednak nadejdą wakacje, dzieciaki dostają prezenty z okazji Dnia Dziecka, I Komunii Świętej, lub za dobre stopnie na świadectwie szkolnym. Wielu rodziców zastanawia się, co sprezentować swojej latorośli. Chcą, by prezent sprawił ogromną frajdę dziecku, ale jednocześnie nie odwiódł go od pomysłu spędzania wakacji aktywnie, na podwórku. Starają się oni unikać elektronicznych gadżetów i wręczyć szkrabowi coś, co zapewni mu solidną dawkę ruchu.

Hit wśród maluchów: gokart na pedały

Ostatnim hitem wśród dzieci niezmiennie pozostają gokarty na pedały. Maluchy uwielbiają jeździć na nich w swoim gronie, pokonywać coraz to trudniejsze tereny i ścigać się po podwórkach i parkowych alejach. Gokarty są dla dzieci tym, czym kiedyś dla nas były rowery. Pozwalają szkrabom na „dorosłe” wycieczki po okolicy i mierzenie się z własnymi słabościami. Jednak gokarty na pedały to coś więcej. Nie wymagają one tyle koncentracji od dzieci co zwykłe rowery, gdyż są od nich o wiele stabilniejsze. Maluchy mogą więc całkowicie poświęcić się zabawie, zapominając o bolesnych wywrotkach i kurczowym trzymaniu kierownicy. Gokarty na pedały są tak proste w obsłudze, że świetnie radzą sobie na nich dwulatki, które z jazdy mają taką samą frajdę, jak starszaki i młodzież.

Bezpieczeństwo dziecka

Kupując gokart na pedały od renomowanego producenta dla swojego dziecka rodzic jest pewien, że wręczy mu zabawkę w stu procentach bezpieczną. Przykładem mogą być gokarty Berg. Mają one idealnie dopracowane konstrukcje i są w zasadzie niewywrotne. Berg dba o najmniejsze szczegóły swoich zabawek, tak więc skupia się na zabezpieczaniu każdego ruchomego czy ostrego elementu tak, by pojazd nie mógł zrobić najmniejszej krzywdy swojemu małemu właścicielowi.  Niewiele osób wie o tym, że Berg może poszczycić się europejskimi certyfikatami bezpieczeństwa na każdy swój produkt. To właśnie odróżnia jego gokarty od tanich zabawek z Chin.

Rozwój dziecka

Jazda gokartem jest zdrowa dla dziecka. Przede wszystkim utrzymuje szkraba w dobrej kondycji i zachęca do spędzania czasu na świeży powietrzu. To jednak nie wszystko! Dziecko uczy się balansowania ciałem a także rozwija swoją orientację w terenie. Manewrowanie gokartem uczy także malucha odpowiedzialności i uczula na to, że wokół nas są inni użytkownicy parków, alejek, i placów zabaw, którzy nieopatrznie mogą wejść na tor przejazdu. Dziecko rozwija więc w sobie empatię i poczucie odpowiedzialności za inne osoby. Gokarty Berg Buddy dla starszaków mają wbudowaną skrzynię BFR, która posiada wsteczny bieg. Szkrab w ciągu kilku zabaw załapuje, na czym polega jada do tyłu i jak łatwo dzięki niej wymanewrować pojazdem z ciasnych zaułków. Ta wiedza przyda mu się później, gdy wsiądzie na prawdziwy gokart, a jeszcze później – za kierownicę prawdziwego samochodu. Manewry na placyku będą dla dorosłego wtedy już człowieka czymś zupełnie naturalnym i łatwym.

Wygląd pojazdu

Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, że gokart to super pomysł na prezent dla dziecka, jest wygląd niektórych pojazdów. W tym przypadku prym znów wiedzie firma Berg. Gokarty na pedały od Berga to małe dzieła sztuki. Firma między innymi uzyskuje licencje od znanych producentów pojazdów dla dorosłych i na ich podstawie tworzy swoje gokarty. Dzieci mogą więc dostać swojego pierwszego Jeepa, Fiata 500, Ferrari czy ciągnik John Deere.gokart na pedały Berg Jeep Juniorgokart na pedały Berg Buzzy Fiat 500gokart na pedały berg buzzy john deere Źródło:https://www.sportking.pl/zabawki-ogrodowe/gokarty-na-pedaly-berg/berg-gokarty-buzzy/

Tak wyglądający gokart sprawia, że dzieciom cieszą się oczy, gdy tylko spojrzą na swój wehikuł. Zabawki wykonane na bazie licencji wywołują również uśmiech na twarzach… rodziców. „Ferrari” zaparkowane w ogrodzie bynajmniej nie wygląda jak tandetna, plastikowa zabawka.

Wygoda dziecka

Gokart staje się dla dziecka również wspaniałym środkiem transportu, gdy rodzice zabierają je na spacer lub wycieczkę rowerową. Na rowerku, jak wiadomo, maluch szybko zaczyna narzekać, że od siodełka boli go pupa, a od pochylania się do kierownicy – plecy. Gokarty na pedały Berg zostały skonstruowane tak, że dziecko przyjmuje wygodną, stabilną pozycję na szerokim siedzisku, a do tego leniwie opiera nogi o pedały i ręce o kierownicę, pozostając w naturalnej, siedzącej pozycji. Gokarty Berg Buzzy dedykowane 2-5 latkom są malutkie, aby maluszki w ogóle mogły je prowadzić. Seria dla starszaków od 3 do 8 lat – Berg Buzzy – ma z kolei regulowaną kierownicę i siedzisko, by pojazd rósł wraz z dzieckiem.

Udostępnień 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *