Gokarty dla najmłodszych Berg GO2

Wydawać by się mogło, że jazda gokartem na pedały to zabawa dedykowana starszym dzieciom i osobom dorosłym. Nic bardziej mylnego! Czołowi producenci gokartów zadbali o to, aby frajdy z jazdy czterokołowcem mogły zaznać nawet najmłodsze maluchy. Na rynku dostępne są pojazdy dla kilkulatków, a prawdziwym hitem okazał się ostatni produkt firmy Berg: jeździko-gokart Berg GO2. Dlaczego jest on wymarzonym prezentem dla każdego dziecka? Sprawdźmy!

Nauka i zabawa

Berg GO2 zaprojektowany został z myślą o dzieciach w wieku od 10 do 30 miesięcy. Pojazd waży około 4 kilogramy, dzięki czemu rodzicom wygodnie jest zabrać go na spacer do parku, czy wsadzić do bagażnika samochodu. Rocznemu czy dwuletniemu dziecku jest z kolei łatwo rozpędzić go, a masa pojazdu nie stanowi dla szkraba żadnego zagrożenia. Największym atutem Berg GO2 są składane pedały. Zabawka pierwotnie służy maluchowi jako klasyczny jeździk. Gdy pedały są złożone, szkrab opiera się o jeździk, próbując stawiać pierwsze kroki. Maluchy, które już całkiem nieźle chodzą, wsiadają na jeździk i poruszają się na nim, odpychając się nóżkami od ziemi. Gdy zaczynają panować nad czterokołowcem, rodzice mogą wyciągnąć złożone dotychczas pedały. Wtedy jeździk zamienia się w rasowy gokart, a maluch dowiaduje się, czym jest prawdziwe gokartowe szaleństwo. Często okazuje się, że zostaje jego zagorzałym fanem już na całe życie!

Czy to bezpieczne?

Rodzice zastanawiają się, czy gokart na pedały to odpowiednia zabawka dla maluszka. Oczywiście, że tak! Jazda gokartem to dla malucha nie tylko świetna zabawa, ale także trening kondycji, równowagi i orientacji  przestrzeni. Dziecko bawiąc się, jednocześnie ćwiczy refleks i uczy się przewidywać konsekwencje swoich działań. Gokarty charakteryzują stosunkowo duże koła i nisko zawieszony środek ciężkości. Dzięki tym dwóm rzeczom są one w zasadzie niewywrotne. Dlatego też pędzące dziecko może śmiało wchodzić nawet w ostre zakręty – czterokołowiec na pewno się nie przewróci. Zabawa na gokarcie jest o wiele bardziej bezpieczna niż na popularnych rowerkach, które są niestabilne po wjechaniu na nawet niewielki kamień. Dodatkowo gokarty cechują się odpowiednio wyprofilowanym siedziskiem, na którym maluch siedzi stabilnie, jeżdżąc nawet po trudnym terenie.

Źródło: https://www.sportking.pl/zabawki-ogrodowe/gokarty-na-pedaly-berg/berg-gokarty-go2/

Certyfikaty Berg GO2

Jak łatwo można się domyślić, zabawa jest tym bezpieczniejsza, im wyższej jakości wykonania jest zabawka. Z tego właśnie słyną gokarty Berg. Firma każdy swój produkt poddaje wielu testom, a do produkcji nie trafia żadna zabawka, która według specjalistów Berga nie jest w 100% bezpieczna. Gokarty Berg posiadają wszelkie możliwe europejskie certyfikaty bezpieczeństwa. Dlatego też rodzice nie muszą martwić się, że ich dziecko skaleczy się o jakiś niezabezpieczony ruchomy element.  W przypadku pojazdów dla dwulatków Berg GO2 bardzo duże znacznie ma bryła pojazdu. Oś tylnych kół jest krótsza niż przednich. Dzięki takiej budowie szkrab może korzystać z czterokołowca jak z jeździka – na pewno nie zahaczy on nóżką o tylne koło przy odpychaniu się od ziemi. Producent dużą wagę przyłożył też do głębokości schowków na pedały. Gdy są one nieużywane, szkrab nie ma możliwości obtarcia się o nie.

Ponadczasowy design

Gokarty dla najmłodszych Berg GO2 już na pierwszy rzut oka różnią się od tanich gokartów chińskiej produkcji. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które cierpliwie znoszą pierwsze jazdy dziecka, włączając w to nieudane hamowania przed meblami czy ogrodzeniami. Gokart może posłużyć kolejnym dzieciom w rodzinie, a rodzice nie muszą martwić się, że rozpadnie się po pierwszym sezonie zabawy. Zabawka zachwyca estetyką wykonania. Gokarty Berg GO2 dostępne są w stonowanych, pastelowych odcieniach i bardzo daleko im do pstrokatych, kiczowatych produktów. Zachwycają swoim minimalizmem i ponadczasowym urokiem, są dopracowane w każdym szczególe. Nie dziwi to na pewno nikogo, kto słyszał o innych czterokołowcach Berg, np. tych produkowanych na licencji Ferrari, Jeepa czy Fiata.

Udostępnień 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *