Gokarty na pedały dla dorosłych

W ostatnich latach dało się zauważyć, że coraz więcej maluchów śmiga po parkach i placach zabaw na swoich gokartach na pedały. Dzieci pokochały te pojazdy od dnia, w którym pojawiły się one jako nowość w wypożyczalniach rowerów w całej Polsce. Wiele maluchów woli jazdę gokartem na pedały niż jednośladem. Nic w tym dziwnego: gokart jest prawie niewywrotny, podczas gdy o upadek na rowerze naprawdę nie jest trudno. Maluchy tak zachwycały się zabawą, że jazdy postanowili spróbować także i dorośli. I stało się! Wielu w nich złapało bakcyla równie silnego, jak ich dzieci.

„Dorosłe” gokarty

Nic więc  dziwnego, że najlepsi producenci zaczęli dostarczać na rynek gokarty na pedały dla dorosłych. Pojazdy te są cięższe, mogą wozić pasażera ważącego do 100 kg. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Gokarty służą dorosłym nie tylko do zabawy, ale są też idealnym środkiem transportu dla osób, które nie potrafią jeździć na rowerze, lub upadek byłby dla nich bardzo groźny. Gokart ze swoim nisko umieszczonym środkiem ciężkości i czterema kołami jest praktycznie niewywrotny. Gokart na pedały dla dorosłych jest też fantastycznym sprzętem rehabilitacyjnym. Wiele osób traktuje jazdę nim jako codzienną dawkę ruchu na świeżym powietrzu. Dzięki czterokołowcowi można utrzymać dobrą kondycję bez nudnych ćwiczeń na siłowni. Niezwykle celne jest określenie, że gokart to „zabawka dla dzieci od 2 do 100 lat”. Na czterokołowce chętnie wsiadają seniorzy, którzy nie opanowaliby już ukochanego niegdyś roweru, a w dalszym ciągu lubią aktywnie spędzać czas. Niewywrotny gokart umożliwia im samodzielne, ale bezpieczne wycieczki.

Gokarty Berg

Szukając gokarta na pedały dla dorosłych lepiej wziąć pod uwagę tylko pojazdy renomowanych producentów, takich jak Berg. Wiele osób kusi się na tanie pojazdy chińskiej produkcji, które dosłownie rozsypują się po sezonie intensywnego użytkowania. Oczywiście nie można dostać do nich części zamiennych, zakup więc okazuje się pieniędzmi wyrzuconymi w błoto. Wybierając gokart na pedały Berg, możemy być pewni, że będzie on rodzinną zabawką na długie lata. Berg zasłynął z produkcji wytrzymałych, bezpiecznych zabawek ogrodowych. Wszystkie z nich mogą poszczycić się europejskimi certyfikatami bezpieczeństwa, do gokartów łatwo dostać dodatkowe akcesoria i części zamienne. Niektóre czterokołowce powstały na licencji firm takich jak Jeep czy Ferrari i stylistyką nawiązują do flagowych pojazdów tych marek. Gokarty na pedały Berg to cala gama produktów, wśród których nawet najbardziej wybredna osoba znajdzie coś dla siebie. Poniżej przedstawimy propozycje trzech pojazdów, które były jednymi z najchętniej kupowanych w ostatnich latach.

Berg Safari BFR-3

Jednym z bestsellerów okazał się pojazd Berg Safari BFR-3. To gokart dla miłośników jazdy terenowej. Cechuje się pustynnym, beżowym kolorem i pompowanymi, dużymi kołami z wyraźnym bieżnikiem. Mówiąc wprost: nie ma nawierzchni, na której ten czterokołowiec nie poradziłby sobie. Na Berg Safari BFR-3 każdy może pokonywać swoje słabości i zdobywać coraz to trudniejsze tereny. Pojazd ten wyposażony jest w opływowy spojler, regulowane siedzenie, a co najważniejsze – w nowoczesną skrzynię biegów BFR-3. Skrzynia umożliwia jazdę do tyłu, a także efektywne hamowanie. To oznacza, że pojazd jest bardzo zwrotny, a manewrowanie nim nie sprawia większego problemu nawet siedmiolatkowi. Berg Safari BFR-3 sprawdza się idealnie w mieście, jednak to off-road jest jego żywiołem.

źródło: https://www.sportking.pl/zabawki-ogrodowe/gokarty-na-pedaly-berg/berg-gokarty-dla-doroslych/

Berg John Deere BFR

Pojazd Berg John Deere jest jednym z największych hitów sprzedażowych firmy Berg. Czterokołowiec do złudzenia przypomina ciągnik John Deere, zarówno stylistyką, jak i firmowymi kolorami marki. Nie jest to dziełem przypadku. Berg na stworzenie traktora na pedały musiał uzyskać licencję od znanego producenta maszyn rolniczych. Jak widać, udało się to i powstał pojazd, obok którego nie da się przejść obojętnie. Gokart na pedały wzbudza zachwyt nie tylko dzieci, które z jakiegoś powodu uwielbiają traktory, ale również dorosłych, którzy doceniają detale takie jak „rura wydechowa” na masce pojazdu. Poza obłędną stylistyką pojazd ma wiele innych cech. Wyposażony jest we wcześniej wspomnianą skrzynię BFR i regulowany fotel. Pojazd waży ponad 50 kg, jednak przy odpowiednich ustawieniach opanuje go nawet sześciolatek.

Berg Race BFR-3

W grupie bestsellerów znalazł się pojazd dla miłośników off-roadu, nie mogło więc też zabraknąć czterokołowca dla fana wyścigów. Jest nim właśnie gokart na pedały Berg Race BFR-3. Czterokołowiec ma kolor biały, znajdują się na nim kolorowe, sportowe emblematy. Spojler i duże, pompowane, gładkie koła wyraźnie wskazują na to, że żywiołem tego gokarta są wszelkiego rodzaju asfalty i kostki brukowe. Nie jest to pojazd służący do taplania się w błocie – został stworzony do prędkości. Gokart na pedały Berg Race BFR-3 jest idealnym pojazdem dla tych, którzy podczas przejażdżki lubią poczuć wiatr we włosach i interesują ich kolejne pobijane rekordy prędkości. Czterokołowiec wyposażeniem nie odbiega od poprzedników: również został wyposażony w skrzynię biegów i regulowane siedzenie. Poprowadzić go może nawet dziecko powyżej 5 lat, jednak jak się okazało, ma grono oddanych fanów wśród dorosłych.

Gokart a potrzeby jego właściciela

Gokart na pedały dla dorosłych powinien być kupowany podobnie jak… samochód, czyli pod kątem potrzeb danej osoby. Jeśli nie zależy nam na wyjątkowym designie, możemy zdecydować się na prosty pojazd, znany z wypożyczalni. Musimy też dobrać go pod kątem nawierzchni, na jakiej zamierzamy najczęściej jeździć – zdecydować się na pojazd bardziej terenowy lub bardziej „miejski”. Wielu dorosłych decyduje się na zakup gokarta dwuosobowego, którym mogą wybierać się na przejażdżki z drugą połówką lub młodszym dzieckiem. Dostępne są też gokarty ze wspomaganiem elektrycznym, a nawet trójkołowe. Zanim uprzemy się na zakup jakiegoś modelu, warto skonsultować się z obsługą sklepu, która podpowie nam, jaki gokart na pedały będzie najlepiej odpowiadał naszym potrzebom.

Udostępnień 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *